Jeśli zależy Wam na dobrych zdjęciach ślubnych i nie lubicie przykrych niespodzianek zadajcie kilka pytań. To od Waszych decyzji zależy, jak zachowane zostaną szczęśliwe chwile Waszego ślubu i wesela. O co warto zapytać?

  • Na jakim sprzęcie pracuje fotograf, jakie ma aparaty, jakie obiektywy – ktoś, kto nie zainwestował w porządną lustrzankę cyfrową, oraz zamierza ślub, sesję i wesele sfotografować przy pomocy jednego obiektywu i bez zewnętrznej lampy błyskowej prawdopodobnie nie traktuje Was poważnie.
  • Czy zatrudniana przez Was osoba ma upoważnienie do fotografowania w świątyniach będące świadectwem ukończenia kursu zorganizowanego przez kurię – fotografa lub kamerzystę bez tego dokumentu ksiądz ma prawo wyprosić z kościoła.
  • Spytajcie swojego fotografa czy przypadkiem nie zamierza kręcić filmu z uroczystości jedną ręką a fotografować drugą – wbrew pozorom zdarza się to dość często a efekty są równie zabawne jak tragiczne.
  • Czy będziecie mieli możliwość dowolnego powielania płyty ze zdjęciami i robienia odbitek gdziekolwiek sobie zażyczycie – bywa że firmy blokują dostęp do zdjęć kodując płyty i zrobienie odbitek będzie możliwe tylko u nich za słoną opłatą o której wcześniej zapomniano Was uprzedzić. Podobnie bywa z filmami z wesel.
  • Spytajcie o termin realizacji zlecenia i o pisemną umowę, która Wam ten termin zagwarantuje.
  • Pamiętajcie, że fotomontaże, nakładane na komputerze ramki, rozmaite efekty specjalne i dziwnie malutkie formaty zdjęć w większości przypadków służą ukryciu faktu, że zdjęcia są po prostu kiepskie.
  • Zastanówcie się czego oczekujecie po swoich zdjęciach, czy na pewno chcecie sesji w tej samej scenerii co 1000 innych par, pomyślcie o nietypowym miejscu na sesję.
  • Zastanówcie się czy sesja w dniu ślubu to na pewno dobry pomysł, czy pośpiech tego dnia, nieunikniony stres i brak czasu podczas dobrze wpłyną na efekty sesji.
  • Ustalcie wszystkie szczegóły, sprecyzujcie jasno swoje oczekiwania i potrzeby, one są najważniejsze.

Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij